lista wulgaryzmów polskich

Robię listę wulgaryzmów polskich. Na tej stronie możesz pobrać tę listę oraz źródła programu, którym tę listę wygenerowałem. Możesz też obejrzeć wzory, którymi wygenerowałem tę listę.

Lista składa się z dwu kolumn: w pierwszej są wulgaryzmy, a w drugiej ile razy dane słowo występuje w googlach. Przykładowo, na liście jest taka linijka:
dupa;50400000
To znaczy, że w języku polskim istnieje wulgarne słowo dupa i że jak się to słowo wpisze w googlach, to wyskoczy komunikat About 50,400,000 results.

założenia

Robiąc tę listę staram się, żeby były na niej wszystkie wulgaryzmy, które rzeczywiście występują w praktyce – nawet jeśli rzadko. Na przykład umieściłem na niej słowo gwiazdojeb (to jest pogardliwe określenie nawigatora). Umieszczam też na niej rzadkie formy – na przykład umieściłem na niej słowo niedupom. Na liście przy każdym słowie jest liczba wystąpień tego słowa w googlach, dzięki czemu jak ktoś będzie potrzebował tylko listę popularnych wulgaryzmów, to sobie przefiltruje.

Na liście nie umieszczam słów, które można by wymyślić, a tylko takie, które rzeczywiście występują w praktyce – przykładowo, na liście nie umieściłbym słowa bździnowąchacz, gdyby ktoś mi to proponował, chyba że ten ktoś by powiedział, że tak się mówiło u niego w szkole. Ale umieszczam na liście niewystępujące w praktyce ale sensowne gramatycznie formy słów, które występują w praktyce – na przykład skoro jest na liście słowo spierdolić, to jest też na niej słowo spierdolącym. Robię tak choćby dlatego, że usuwanie takich słów byłoby dodatkową robotą, a i tak przy każdym słowie jest liczba guglowych wystąpień.

Na liście nie umieszczam raczej słów, które oprócz znaczenia podstawowego mają znaczenie wulgarne – na przykład nie ma na liście słowa pała. Chyba że to znaczenie wulgarne już się tak utrwaliło, że dane słowo kojarzy się zwykłemu użytkownikowi języka przede wszystkim wulgarnie – na przykład umieściłem na liście słowo kutas. Nie umieszczam też określeń medycznych, nawet jeśli są to słowa, których raczej nie mówi się na obiedzie u cioci – nie umieściłem na przykład na liście słów stolec czy sperma.

Są też takie słowa pomiędzy, trochę wulgarne, ale nie mocno: na przykład cycki czy fluk. Tu działam uznaniowo. Aktualnie na liście jest na przykład słowo bździna, ale nie ma słowa fluk. Ale jeśli ktoś mnie namówi (a zwłaszcza jeśli przyśle gotowe wzorce), dodam słowo fluk.

proszę o współpracę

Będę wdzięczny, jeśli przejrzysz tę listę. Będę wdzięczny, jeśli znalazłszy na niej jakiś błąd, napiszesz mi o nim – przykładowo, gdybyś zauważył, że zamiast słowa sraczek jest na niej słowo sraczczek, napisz. Będę wdzięczny, jeśli zgłosisz mi wulgaryzmy, które występują w praktyce, a których nie ma na tej liście. Uwagi na temat tej listy pisz w komentarzach do tego wpisu na blogu. Tylko proszę, w takich uwagach wulgaryzmy koduj w rot13.