2020.12.25 04:58
garść lifehacków na rok 2021
Nowy rok to czas przemyśleń i postanowień. To czas, kiedy zastanawiamy się, co zmienić w swoim życiu, żeby nie marnować czasu i pieniędzy, żeby lepiej wykorzystać swoje naturalne predyspozycje, żeby poprawić nasze relacje z najbliższymi. Dlatego wraz z noworocznymi życzeniami przesyłam wam garść przydatnych lifehacków, które ułatwią życie. A czy wy macie jakieś dobre rady, którymi chcielibyście podzielić się z innymi? Piszcie w komentarzach i dawajcie lajki!
1. Buty warto kupować parami. Przyjmij prostą zasadę: zawsze, kiedy kupujesz buty, kupuj od razu dwa: lewy i pasujący do niego prawy - taki sam tylko symetryczny. Zaoszczędzisz dużo czasu, bo nie będziesz już musiał chodzić po sklepach w poszukiwaniu pasującego buta, który ma podobny krój i kolorystykę.
2. Kiedy dostajesz emaile od wielbicielek, nie kasuj ich od razu, tylko zapisuj sobie w excelowej tabelce: z imieniem, numerem telefonu oraz (to ważne) państwem i miastem. Dzięki temu podczas wyjazdów służbowych będziesz mógł odezwać się do kogoś, kto oprowadzi cię po starym mieście, opowie ciekawe miejscowe legendy i doradzi, która restauracja jest dobra.
3. Kup sobie drugą parę butów, tak żeby mieć inne buty na zimę, a inne na lato. Może wydawać się, że w ten sposób będziesz wydawać na buty dwa razy więcej, ale weź pod uwagę, że ponieważ każdą parę będziesz nosił tylko przez połowę czasu, to buty wystarczą ci na dwa razy dłużej. Dużą zaletą jest to, że przy takim systemie nogi ani nie będą ci marznąć zimą, ani przegrzewać się latem.
4. Wiemy, jak denerwujące jest, kiedy spieszymy się gdzieś, już mamy wychodzić i nerwowo przetrząsamy szufladę z kluczykami samochodowymi, zastanawiając się, które kluczyki są od którego samochodu. Na szczęście ten problem rozwiązać jest łatwo: wystarczy powiesić nad biurkiem tablicę korkową ze zdjęciami swoich samochodów i przyczepiać kluczyki pinezką koło odpowiedniego zdjęcia.
5. Kiedy jesteś pierwszy dzień w nowym przedszkolu, zapamiętaj dobrze, jaką naklejką oznaczona jest twoja szafka w szatni - dzięki temu nie będziesz mieć kłopotów ze znalezieniem swojej kurtki przed wyjściem na spacer.
6. Jeśli podczas wczasów na wsi rano nie możesz się dobrze wyspać, bo budzi cię śpiew ptaków zza okna, rozważ zakup trutki. Dobrą trutkę na słowiki można kupić całkiem tanio w sklepach ogrodniczych, następnie wystarczy wykładać ją regularnie na parapecie, a już po kilku dniach poranki będą znowu ciche i spokojne.
7. Pewnie nieraz zauważyłeś, że kiedy rysujesz mapę jakiegoś większego obszaru, to choć starasz się wszystko robić dokładnie, i tak kierunki na mapie wychodzą ci nie takie jak trzeba - i to tym bardziej, im większy obszar obejmuje mapa. Na szczęście jest na to prosty sposób! Zauważ, że skoro południki rysujesz jako linie równoległe, a w rzeczywistości im bliżej bieguna tym są one bliżej siebie, to rysując mapę w miarę przesuwania się na wyższe szerokości geograficzne powiększasz skalę na kierunku wschód-zachód. Wystarczy, że będziesz tak samo zmieniał skalę na kierunku północ-południe - to znaczy że kolejne równoleżniki będziesz rysował w coraz większych odległościach - a otrzymasz taką mapę, że kąty zmierzone na niej zawsze będą takie same jak kąty zmierzone w rzeczywistości.
8. Po wyborze na papieża każdy jest oszołomiony, przejęty, głowę ma zaprzątniętą planowaniem encyklik i wyobrażaniem sobie, co też znajdzie w tajnych zasobach archiwów watykańskich. Jednak pamiętaj, żeby wśród całego tego natłoku myśli i empocji znaleźć chwilę na to, żeby usiąść i dobrze, spokojnie zastanowić się, jakie imię zechcesz sobie wybrać. Ludzie wyrabiają sobie pierwszą opinię na temat papieża na podstawie jego imenia i potem niełatwo to wrażenie zatrzeć. Choć imię świętego nie odzwierciedla jego zasług, to jednak nie jest wszystko jedno, czy na patrona wybierzesz sobie świętego Franciszka z Asyżu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Franciszek_z_Asy%C5%BCu) czy też świętego Lucyfera z Cagliari (https://pl.wikipedia.org/wiki/Lucyfer_z_Cagliari).
9. Gotując jajko trudno przewidzieć, po jakim czasie wyjąć je z wody, żeby osiągnąć zamierzoną konsystencję białka i żółtka. Dlatego najlepiej włożyć do wody tuzin jajek, wyjmować je z garnka w odstępach trzydziestosekundowych a następnie wybrać do zjedzenia to, którego konsystencja nam najbardziej odpowiada.
komentarze:
powrót na stronę główną
RSS