2016.12.15 18:38 [komunikat] antykonkordancja

Zrobiłem antykonkordancję, czyli listę słów, których nie ma w Biblii. Możecie obejrzeć ją tu: http://czterycztery.pl/slowo/antykonkordancja/ . Miłej lektury.

komentarze:
2016.12.16 15:09 gfedorynski

To jest ciekawsze, niż wygląda na pierwszy rzut oka.


2016.12.16 18:45 Piotrek

Ale znalazłem błąd. Moja antykonkordancja twierdzi, że w Biblii nie ma słowa "mrówka", a przecież jest ("Do mrówki się udaj, leniwcze"). Muszę sprawdzić, jak doszło do tego błędu.


2016.12.17 07:18 Piotrek

Już wiem. Miałem w antykonkordancja.py błąd, który objawiał się, kiedy dwa różne słowa miały tak samo brzmiącą formę (na przykład słowo "but" jest formą i słowa "buta" (w znaczeniu "rodzaj dumy") i słowa "but" (w znaczeniu "obuwie")). A słowo "mrówka" w słowniku form, który ściągnąłem z Internetu było wpisane trzy razy, za każdym razem z innym, niekompletnym zestawem form.
Poprawiłem, teraz na stronie jest już lepsza antykonkordancja. Na pewno nadal są w niej niedoskonałości - na przykład nie ma na niej słowa "jabłko" (choć jest "jabłkowy"). I nawet wiem dlaczego - bo w polskim tłumaczeniu pieśni nad pieśniami jest mowa o jabłkach, choć w oryginale jest, o ile mi wiadomo, morela (co wiem z rozmowy z W.). No ale na takie problemy to już nic nie poradzę.
Teraz ciekawie by było, jakby w oparciu o antykonkordancję ktoś ułożył ciekawy tekst złożony tylko ze słów, których nie ma w Biblii. No, panie, panowie, do dzieła.ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe)

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrot na strone glowna

RSS