2015.01.08 08:05
myślałem, że jak się jakoś posortuje zbiór przeliczalny, to dla każdego elementu tego zbioru da się powiedzieć, na którym miejscu jest

Myślałem, że jak się jakoś posortuje zbiór przeliczalny (w tym skończony zbiór przeliczalny), to dla każdego elementu tego zbioru da się powiedzieć, na którym miejscu jest. Na przykład jak zbiór liczb naturalnych posortuję rosnąco liczbowo (czyli tak, jak posiksowe polecenie "sort -n"), to liczba "0" będzie na pozycji 0, a liczba "7" będzie na pozycji 7. A jak zbiór liczb naturalnych od 0 do 15 posortuję alfabetycznie (czyli tak, jak posiksowe polecenie "sort"), to liczba "2" będzie na pozcji 8 (możecie spróbować: seq 0 15 | sort | less). A jeśli zbiór wszystkich liczb naturalnych posortuję alfabetycznie, to na której pozycji będzie liczba "2"?

komentarze:
2015.01.10 08:28 Piotrek

Wczorajsza impreza przyniosła rozwiązanie. Okazuje się, że vaghvpwn, żr wnx fvę wnxbś cbfbeghwr movóe cemryvpmnyal, gb qyn xnżqrtb ryrzragh grtb movbeh qn fvę cbjvrqmvrć, an xgóelz zvrwfph wrfg, wrfg avrfłhfman. Qn fvę gb glyxb jgrql, wrśyv cbfbegbjnavr wrfg gnxvr, żr vfgavrwr ryrzrag anwzavrwfml v qyn xnżqrtb ryrzragh qn fvę jfxnmnć, pb wrfg wrtb cbcemrqavxvrz.



ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe))

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrót na stronę główną

RSS