2012.09.01 01:50 ślepe porównanie soków jabłkowych


Zrobiłem wczoraj ślepe porównanie dwu tanich soków jabłkowych z Biedronki: jeden był zrobiony z koncentratu (apple juice Dizzy), drugi nie z koncentratu (premium cloudy apple juice vitafit). Chciałem sprawdzić, czy na ślepo da się rozpoznać, który jest który. Próbę robiłem tak: dawałem U. po dwie próbki do spróbowania. Nie mówiłem, co jest w której próbce, a ona miała powiedzieć, który sok jest w której próbce. Oto wyniki:
W pierwszej próbie w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok prawdziwy. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok prawdziwy.
W drugiej próbie w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok z koncentratu. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok z koncentratu.
W trzeciej próbie w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok z koncentratu. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok z koncentratu.
W czwartej próbie w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok prawdziwy. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok prawdziwy.
W piątej próbie w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok z koncentratu. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok prawdziwy.
W szóstej próbie w próbce A był sok z koncentratu, a w próbce B był sok z koncentratu. U. powiedziała, że jej zdaniem w próbce A był sok prawdziwy, a w próbce B był sok z koncentratu.
Jak widać, często U. rozpoznawała dobrze. Tylko raz (na dwanaście razy - po w każdej próbie były dwie próbki) sok prawdziwy wzięła za sok z koncentratu, a dwa razy sok z koncentratu wzięła za sok prawdziwy.

komentarze:
2012.09.02 09:53 Marcin Gryszkalis

O matko, Piotrze :) nie mogłeś tego zapisać w czytelnej dla normalnego człowieka postaci, tj.
1. K P + +
2. P K + +
...ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe)

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrot na strone glowna

RSS