2010.07.15 12:26 łatwe jeżdżenie w Anglii

W samochodzie zamiast szyb mogłyby być ekrany, na których byłby pokazywany obraz z kamer umieszczonych na dachu. I mógłby być przełącznik, który powodowałby poziome lustrzane odbicie tego obrazu. To by się przydawało, jak polski kierowca jedzie do Anglii.

komentarze:
2010.07.15 17:59 jfedor

Jak oglądałem kiedyś filmik z wyścigu po Londynie, to musiałem sobie odbić w poziomie, bo inaczej mój mózg nie trawił.

W książce \"Pattern Recognition\" Gibsona jest wprowadzone pojęcie mirror-world na określenie drobnych różnic między krajami, takich jak inne gniazdka z prądem i to, że jeździ się po przeciwnej stronie.

Spostrzegłem coś takiego i ja, otóż: u nas w kurtkach, bluzach itp. część ruchoma suwaka jest po lewej stronie. A w Ameryce po prawej.


2010.08.19 01:27 Piotrek

Nie, nie, nie. To by tak nie działało. Bo ruch lewostronny nie jest symetrycznym odbiciem prawostronnego. Tak mówi Wikipedia:
W europejskich krajach, w których obowiązuje ruch lewostronny, wbrew nasuwającej się analogii, zasada pierwszeństwa na skrzyżowaniach wcale nie jest odwrotna, niż w krajach z ruchem prawostronnym. Tam także obowiązuje reguła pierwszeństwa z prawej strony. Inaczej jednak jest w Japonii.


2010.08.30 03:56 jfedor

Hmm to zupełnie bez sensu, zwłaszcza z tą Japonią. No ale z tego co zrozumiałem, to w Ameryce na przykład w ogóle nie znają zjawiska pierwszeństwa, ani z prawej, ani z lewej.

Natomiast w rzeczonym filmie uczestnicy wyścigu raczej nie zaprzątali sobie głowy takimi sprawami jak kodeks drogowy.ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe)

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrot na strone glowna

RSS