2010.05.20 03:19 mapa hipsometryczna w HDR

Chciałbym mieć mapę hipsometryczną w HDR, poddaną jakiemuś zwykłemu mapowaniu poziomów. Nie widziałbym na niej bezwzględnych wartości wysokości, ale za to dobrze widziałbym wszystkie górki i dołki - i te duże, i te małe. A nie jak teraz, że na żadnej mapie nie mogę znaleźć, jak naprawdę idzie skarpa wiślana w Warszawie.

komentarze:
2010.05.26 10:56 Piotrek

Żeby zrobić taką hipsometryczną mapę w HDR, trzeba by mieć kilka map hipsometrycznych tego samego obszaru zrobionych z różną ekspozycją (to znaczy: zrobionych w różnych skalach o tej samej rozpiętości, ale obejmujących różne zakresy wysokości). Ale dopóki ich nie mam, zrobiłem pierwszą przymiarkę. Oto zwykła mapa hipsometryczna Polski:

A oto ta sama mapa poddana temu mapowaniu tonalnemu, co to nie pamiętam, jak się nazywa, ale polega na podzieleniu obrazu przez jego rozmytą kopię:

Hm. Jakoś tak pewnie będzie wyglądał efekt. Tylko że może nie całkiem tak - bo tutaj przecież miałem bardzo małą rozdzielczość na wysokości, przez co miałem ostre granice między obszarami o różnych wysokościach, które się tylko wyostrzyły.

Dobra. Chyba muszę najpierw zdobyć źródłowe mapy takie jak naprawdę mi potrzeba i dopiero będę mógł coś próbować.ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe)

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrot na strone glowna

RSS