2010.06.11 21:32 porównanie dwu czekolad

Zrobiłem ostatnio porównanie dwu czekolad. Kupiłem dwie czekolady mleczne - jedną firmy "Wawel", a drugą najtańszą jaka była w supermarkecie, taką z logiem żółtej rączki (e... co to za marka? jaki supermarket pod tym logiem sprzedaje swoją taniochę? nie pamiętam, jak się dowiem, to dopiszę). Czekolada Wawla kosztowała ok. 3 zł, a taniocha dwa razy mniej. Potem brałem dwa kawałki czekolady wielkości około pół kostki, i dawałem rodzinie do spróbowania. Przed pierwszą i przed drugą kostką próbant płukał usta wodą. Zrobiłem sześć takich prób: w dwu próbant dostał dwie próbki z tej samej czekolady, w czterech dwie próbki były z dwu różnych czekolad. Próbant nie wiedział, jakie próbki dostał.
Z tych czterech prób, kiedy próbki pochodziły z różnych czekolad, w trzech próbant powiedział, że Wawlowa czekolada jest lepsza. W jednej próbie powiedział, że obie są równie dobre.
Z tych dwu prób, w których próbki pochodziły z tej samej czekolady, w jednej próbie próbant ocenił obie próbki tak samo, a w jednej powiedział, że jedna jest lepsza od drugiej.
W luźnej rozmowie po próbach próbanci mówili, że i tak oba rodzaje smakowały taniochą.

komentarze:
2010.06.11 21:48 Piotrek

A może wy znacie to logo? Biała dłoń z kciukiem wzniesionym do góry w zółtym kółku z zieloną obwódką.


2010.06.14 06:35 filips

Jakby rączka była czerwona, to obstawiał bym Heyah. A tak to nie wiem.


2010.06.24 00:16 Piotrek

Ula mówi, że to Auchan.ksywa:

tu wpisz cyfrę cztery: (to takie zabezpieczenie antyspamowe)

komentarze wulgarne albo co mi się nie spodobają będę kasował


powrot na strone glowna

RSS